Jak uklidnit dítě, které pláče

Jak uklidnit dítě, které pláče

Pláč pro dítě je způsob komunikace, ale i přes jeho přirozenost, je třeba se pokusit uklidnit dítě, které pláče.
Je logicky, že u rodičů vzniká otázka: "Jak uklidnit dítě?" Někdy se to může zdát jako složitý úkol, ale pochopení důvodů Vám pomůže se naučit uklidňovat dítě, které pláče. Pamatujte: všechno Vám skvěle vychází.

Pláč je způsob, aby dítě řeklo, že je něco špatně. Pokud jde o to, jak se naučit uklidňovat dítě, které pláče, je důležité pochopit, co přesně mu dělá starosti. Vaše dítě může plakat, pokud:
1)     má hlad
2)     dítě obtěžuje říhání nebo nadýmání
3)     je třeba vyměnit plenku
4)     chce spát

Může se Vám zdát, že zavinutí do plenek připomíná oblečení v podobě košile. Ale pro plačící, neklidné dítě je to jako návrat do dělohy. Jak těsné můžete zavinout do plenek dítěte? Docela pevně, aby nemohlo volně hýbat rukama a nohama.

Udělejte masáž. Uklidňující síla Vašeho vlastního dotyku může dělat zázraky, jako je uklidnění Vašeho dítěte nebo odstranění koliky.  Mnoho dětí mají rády tělesný kontakt. Výzkum ukazuje, že děti, jimž se masáž provádí, méně pláčou a lépe spí.  Stačí dítě svléknout a použít pomalé, tvrdé, ale pečlivé údery na jeho nohy, ruce, záda, hrudník a obličej.


Dítěti, které má plynatost, masírujte bříško ve směru hodinových ručiček nebo udělejte jeho nožičkami cvičení "kolo", abyste uvolnili tlak.